
Paracetamol Synoptis
50 tabletek
Skład 1 tabletki:
- Paracetamolum 500 mg
Właściwości :
Paracetamol Synoptis 500 mg zawiera substancję czynną paracetamol, który stosowany w łagodzeniu bólu o niewielkim oraz umiarkowanym nasileniu.
Wskazania:
- w objawach grypopodobnych,
- gorączce (trwającej krócej niż 3 dni),
- ciężkich reakcjach po podaniu szczepionki (reakcje hiperergiczne),
- łagodnych i umiarkowanych bólach głowy,
- łagodnych do umiarkowanych migrenach u pacjentów ze zdiagnozowaną migreną,
- łagodnych do umiarkowanych bólach zębów,
- łagodnych do umiarkowanych bólach uszu,
- łagodnych do umiarkowanych bólach miesiączkowych,
- łagodnych do umiarkowanych bólach pourazowych, mięśni i stawów.
Dawkowanie :
Młodzież w wieku od 12 do 15 lat - 1 tabletka; do 4 tabletek (co odpowiada 2000 mg paraceatmolu)
Młodzież w wieku od 16 do 18 lat oraz dorośli - 1-2 tabletki; do 6 tabletek (co odpowiada 3000 mg paraceatmolu)
Odstępy między dawkami powinny wynosić 6 do 8 godzin. W razie konieczności odstępy mogą wynosić co najmniej 4 godziny.
Ostrzeżenie:
Nie należy przyjmować leku Paracetamol Synoptis: jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby; jeśli pacjent ma mniej niż 12 lat; jeśli pacjent przyjmuje inne leki zawierające paracetamol.
Podmiot odpowiedzialny :
Synoptis Pharma Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 65
Warszawa