DATA WAŻNOŚCI : 03/2024

Efferalgan Forte
8 tabletek musujących
Skład 1 tabletki:
- paracetamol 1000 mg
Właściwości :
Efferalgan Forte to najmocniejszy1 paracetamol w formie tabletki musującej, o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Paracetamol, substancja czynna leku, cechuje się dobrym profilem bezpieczeństwa wśród leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Ponadto, dzięki postaci musującej, Efferalgan Forte zaczyna działać 2 razy szybciej od leku w postaci zwykłej tabletki.
Dawkowanie :
Przed zażyciem tabletkę należy rozpuścić w szklance wody.
Jedna tabletka co 4 do 6 godzin, do 3 razy na dobę.
Ostrzeżenie:
Nie stosować leku Efferalgan Forte u osób uczulonych na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek, choroba alkoholowa, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosłoranowej. Lek przeznaczony dla osób o masie ciała powyżej 50 kg.
Podmiot odpowiedzialny :
Bristol-Myers Squibb Polska Sp. z o.o.
Al. Armii Ludowej 26
Warszawa