Theraflu Extra Grip 14 saszetek

Theraflu Extra Grip 14 saszetek

  • Paracetamol wywiera działanie zarówno przeciwbólowe, jak i przeciwgorączkowe.
36,99 zł
brutto / szt.
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: / szt.
Cena regularna: / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Bezpieczne zakupy
Kod producenta
5909990852994
Rodzaj preparatu
Lek OTC
Nazwa
THeraflu
Marka
Haleon
Postać
saszetka
Liczba sztuk
14

Theraflu Extra Grip

14 saszetek

Skład 1 saszetki:

  • paracetamol 650 mg
  • chlorowodorek fenylefryny 10 mg
  • maleinian feniraminy 20 mg

Wskazania do stosowania:

Leczenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak:

  • gorączka,
  • dreszcze,
  • bóle mięśni,
  • bóle kostno – stawowe,
  • bóle głowy,
  • obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa,
  • nadmierna wydzielina śluzowa z nosa,
  • kichanie

Paracetamol wywiera działanie zarówno przeciwbólowe, jak i przeciwgorączkowe.

Chlorowodorek fenylefryny działa obkurczająco na błonę śluzową nosa i zatok.

Maleinian feniraminy łagodzi objawy alergiczne, takie jak: kichanie, świąd lub przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok.

Dawkowanie :

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej, ale nie wrzącej wody. Wypić po wystygnięciu do odpowiedniej temperatury. Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego, dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. Wciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek. Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania, preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni.

Ostrzeżenie:

W następujących przypadkach stosowanie preparatu jest przeciwwskazane: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ciężkie schorzenia układu krwionośnego, wątroby, nerek, nadciśnienie tętnicze gruczolak gruczołu krokowego z tendencją do zalegania moczu, niedrożność szyi pęcherza moczowego, niedrożność odżwiernika dwunastnicy, czynna choroba wrzodowa, cukrzyca, choroby płuc (w tym astma), jaskra z wąskim kątem przesączania, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosfatazy fosforanowej, padaczka, stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu.

Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 lat.

Podmiot odpowiedzialny :

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.

ul. Grunwaldzka 189

Poznań

Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel