Paracetamol zawiesina 150g

Paracetamol zawiesina 150g

  • Lek Paracetamol Hasco, zawiesina doustna jest lekiem przeciwgorączkowym i przeciwbólowym przeznaczonym do stosowania u niemowląt i dzieci.
19,99 zł
brutto / szt.
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: / szt.
Cena regularna: / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Bezpieczne zakupy
Kod producenta
5909990829910
Rodzaj preparatu
Lek OTC
Nazwa
Paracetamol Hasco
Marka
Hasco-Lek
Postać
zawiesina
Waga netto
150g

Paracetamol Hasco

zawiesina 150 g o smaku truskawkowym

Skład 5 ml :

  • paracetamol (paracetamolum) 120 mg

Właściwości :

Lek Paracetamol Hasco, zawiesina doustna jest lekiem przeciwgorączkowym i przeciwbólowym przeznaczonym do stosowania u niemowląt i dzieci. Stosowany w zalecanych dawkach jest dobrze tolerowany.

Wskazaniami do stosowania leku są gorączka i bóle różnego pochodzenia (np. po zabiegach chirurgicznych, bóle związane z wyrzynaniem się zębów, bóle głowy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu) oraz dolegliwości towarzyszące reakcji organizmu na szczepionkę (ból, gorączka, odczyn miejscowy).

Ponadto lek stosuje się u niemowląt od 0 do 3 miesiąca życia do leczenia objawowego gorączki trwającej nie dłużej niż 3 dni oraz bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.

Dawkowanie :

Dzieci:

  • od 0 do 3 miesiąca życia (do 4 kg) maksymalnie 4 razy po 2,5ml = 240 mg
  • od 4 do 8 miesiąca życia (do 7 kg) maksymalnie 4 razy po 4 ml = 384 mg
  • od 9 do 11 miesiąca życia (do 8 kg) maksymalnie 4 razy po 5 ml = 480 mg
  • od 1do 2 lat (do 10,5 kg) maksymalnie 4 razy po 6,5 ml = 624 mg
  • od 2 do 3 lat (do 13 kg) maksymalnie 4 razy po 8 ml = 768 mg
  • od 4 do 5 lat (do 18,5 kg) maksymalnie 4 razy po 12 ml = 1152 mg
  • od 6 do 8 lat (do 24 kg) maksymalnie 4 razy po 15 ml = 1440 mg
  • od 9 do 10 lat (do 32 kg) maksymalnie 4 razy po 20 ml = 1920 mg
  • od 11 do 12 lat (do 45,6 kg) maksymalnie 4 razy po 28,5 ml = 2736 mg

Ostrzeżenie:

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu leczniczego, ciężka niewydolność wątroby lub wirusowe zapalenie wątroby, ciężka niewydolność nerek, choroba alkoholowa.

Podmiot odpowiedzialny :

„PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK” S.A.

ul. Żmigrodzka 242 E

Wrocław

Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel