
Apap Junior
10 saszetek granulatu o smaku truskawkowo-waniliowym
Skład 1 saszetki :
- paracetamol 250 mg
Właściwości :
Paracetamol należy do grupy farmakoterapeutycznej analgetyków (leków przeciwbólowych), które równocześnie działają jako antypiretyki (leki przeciwgorączkowe) i słabe leki przeciwzapalne.
Lek Apap Junior stosuje się w celu obniżenia gorączki i złagodzenia łagodnego lub umiarkowanego bólu.
Dawkowanie :
- 17 kg-25 kg (4-8 lat): pojedyncza dawka - 250 mg paracetamolu (1 saszetka); maksymalna dawka dobowa - 1000 mg paracetamolu (4 saszetki)
- 26 kg-40 kg (8-12 lat): pojedyncza dawka - 500 mg paracetamolu (2 saszetki); maksymalna dawka dobowa - 1500 mg paracetamolu (6 saszetek)
Ostrzeżenie:
- należy zachować co najmniej 6-godzinny odstęp pomiędzy dwiema dawkami
- stosować u dzieci powyżej 17 kg
- nie należy łączyć z innymi lekami zawierającymi paracetamol
- jeżeli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni, należy skontaktować się z lekarzem
Podmiot odpowiedzialny :
USP Zdrowie Sp. z o.o.
ul. Poleczki 35
Warszawa