
Ibufen dla dzieci Forte
zawiesina 100 ml o smaku malinowym
Skład 5 ml :
- Ibuprofen (Ibuprofenum) 200 mg
Właściwości :
Ibufen® dla dzieci FORTE o smaku malinowym w postaci zawiesiny, 100 ml. To sprawdzony lek dla dzieci o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Wskazany na gorączkę, także w przebiegu zakażeń wirusowych oraz ból, w tym ból ucha w stanach zapalnych ucha środkowego.
Zastosowanie:
- Gorączka różnego pochodzenia, w przebiegu zakażeń wirusowych i odczynu poszczepiennego
- Bóle różnego pochodzenia, od słabego do umiarkowanego nasilenia np. głowy, gardła, ucha środkowego
- Bóle mięśni, stawów i kości
- Bolesne ząbkowanie
Dawkowanie :
Dawka dobowa zawiesiny Ibufen® dla dzieci FORTE zależy od masy ciała w dawkach podzielonych:
- 5-7,6 kg (3-6 miesięcy) - 1,25 ml 3 razy na dobę
- 7,7-9 kg (6-12 miesięcy) - 1,25 ml 3 do 4 razy na dobę
- 10-15 kg (1-3 lat) - 2,5 ml 3 razy na dobę
- 16-20 kg (4-6 lat) - 3,75 ml 3 razy na dobę
- 21-29 kg (7-9 lat) - 5 ml 3 razy na dobę
- 30-40 kg (10-12 lat) - 7,5 ml 3 razy na dobę
- Powyżej 40 kg (dzieci i młodzież od 12 lat i dorośli) - 5-10 ml 3 razy na dobę
Ostrzeżenie:
Nie stosować leku Ibufen dla dzieci FORTE o smaku malinowym: jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; jeśli pacjent miał w przeszłości objawy alergii w postaci kataru (nieżytu błony śluzowej nosa), obrzęku naczynioruchowego, pokrzywki, skurczu oskrzeli, astmy oskrzelowej po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ); jeśli u pacjenta występuje lub występowało w przeszłości owrzodzenie żołądka i (lub) dwunastnicy, albo występuje lub występowało krwawienie z przewodu pokarmowego; jeśli u pacjenta występowało krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego, związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ; jeśli u pacjenta stwierdzono ciężką niewydolność wątroby, nerek lub serca; jeśli u pacjenta stwierdzono krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienie; jeśli u pacjenta stwierdzono skazę krwotoczną; jeśli u pacjenta występują niewyjaśnione zaburzenia układu krwiotwórczego, takie jak trombocytopenia; jeśli u pacjenta występuje ciężkie odwodnienie (spowodowane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów); w okresie ostatnich trzech miesięcy ciąży
Nie podawać niemowlętom o masie ciała poniżej 5 kg.
Podmiot odpowiedzialny :
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.
ul. Pelplińska 19
Starogard Gdański